PoznajPogode.pl - serwis pogodowy


ciepło, mróz, października, wiatr halny, wyżu, zachmurzenie

Najpierw ciepło, a potem mróz.

W okresie od 17 do 23 października spodziewamy się pogody z dużą dawką słońca. Tylko rano możliwe są mgły i zachmurzone niebo, ale już około południa będzie pogodnie. Temperatura każdego dnia będzie przekraczać 15 stopni C. Na południu zdarzą się dni z temperaturą dochodzącą do nawet 23/24 stopni C. Kto wie czy za sprawą wiatru halnego u podnóża gór temperatura wzrośnie do jeszcze wyższych wartości.

 

Potem po 23 października ochłodzi się poważnie i temperatura w dzień w najcieplejszym momencie dnia może nie przekraczać 5 stopni C. Najgorsze jednak mają być noce. Między 25, a 31 października temperatura na obszarze całego kraju spadać ma poniżej 0 stopni C. W regionach wschodnich, południowych i centralnych poniżej -5 stopni C. Lokalnie w rejonach obniżeń i mrozowisk możliwe będą spadki do -9/-8 stopni C. Przy gruncie temperatura spadnie o 2, 3 stopnie niżej. Jeśli chodzi o zachmurzenie i opady to opadów nie musimy się obawiać, wystąpią tylko w charakterze przelotnym. Natomiast zachmurzenie będzie zmienne i z racji panowania wyżu nad Polską o tej porze roku chmury mogą utrzymywać się przez cały dzień.

 

 

Nakłaniamy Państwa do wykorzystania na spacery czy też wyprawy na grzyby dni od 17 do 23 października. Aura nas nie zawiedzie i warto nabrać sił przed nadchodzącą powoli zimą. Taka okazja w tym roku się już nie pojawi.

Komentarz synoptyka

Pogoda na Twoją stronę

Jeśli chcesz zamieścić na swojej stronie pogodę dla swojego miasta, musisz pobrać kod który znajduje się tutaj.

       

Prognoza pogody