Kiedy przyjdzie wiosna? - wiadomości pogodowe w PoznajPogode.pl

PoznajPogode.pl - serwis pogodowy


wiosna, 21 marzec, kalendarzowa wiosna, wiosna klimatyczna, astronomiczna

Kiedy przyjdzie wiosna?

Wiosna to zdaniem wielu najlepszy okres w ciągu roku i trudno się z tym nie zgodzić. Wszystko budzi się do życia z długiego uśpienia. Nasze samopoczucie się poprawia i jesteśmy bardziej optymistycznie nastawieni niż w porze zimowej.

 

Wyróżniamy, co najmniej trzy rodzaje początku wiosny:

- wiosnę klimatyczną, która rozpoczyna się z dniem 1 marca i trwa do 1 czerwca;

- wiosnę astronomiczną rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego;

- trzecim rodzajem wiosny najbardziej rozpoznawalnej przez nas jest wiosna kalendarzowa, która rozpoczyna się w dniu 21 marca i trwa do 22 czerwca.

 

W czasie jej trwania często mamy do czynienia z mrozem, śniegiem, upałem i burzami. Jak będzie w tym roku?. Przedstawimy to Państwu w kolejnym artykule. Na razie zajmiemy się obecną sytuacją atmosferyczną pisząc ten artykuł.

 

Mamy połowę miesiąca marca i za oknami panują iście zimowe warunki. Trzyma całodobowy mróz w przeważającej części kraju i czasami pada śnieg. Mamy dosyć takiej aury i chcemy wiosny.

 

Powiew wiosny, bo tak możemy to nazwać rozpocznie po 18 marca i potrwa przez kilka dni, a dokładnie do 25 marca. Przez ten czas temperatura wszędzie przekroczy 0 stopni C. Na południu i zachodzie dochodząc i nawet przekraczając 10 stopni C. W pozostałych rejonach o kilka stopni będzie chłodniej. Natomiast, jeśli chodzi o opady to spodziewamy się częstych przelotnych opadów deszczu. Między nimi słońce też się pojawi, czyli nie będzie aż tak najgorzej.

 

Taka pogoda potrwa do 25 marca, po czym znów zacznie się ochładzać i zacznie padać wszystko od deszczu, po przez deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Niestety, znów nie będziemy zadowoleni. Na prawdziwą wiosnę jeszcze sporo poczekamy być może aż do 20 kwietnia.

 

Komentarz synoptyka

Pogoda na Twoją stronę

Jeśli chcesz zamieścić na swojej stronie pogodę dla swojego miasta, musisz pobrać kod który znajduje się tutaj.

       

Prognoza pogody