Przed nami silny atak zimy!. - wiadomości pogodowe w PoznajPogode.pl

PoznajPogode.pl - serwis pogodowy


atak zimy, mróz, śnieg, grudzień, wyż, niż, ochłodzenie, pogody

Przed nami silny atak zimy!.

Od kilkunastu dni ciągle mamy ten sam nudny typ pogody. Zarówno w ciągu dnia, jak i też nocy mamy zachmurzone niebo i mgły. Mgły są gęste i mocno ograniczają widoczność. Sprawcą paskudnej, ale stosunkowo ciepłej aury jest wyż. Ośrodek wyżowy znajduje się blisko nas stąd taka pogoda. Gdyby to był lipiec mielibyśmy słoneczną i gorącą pogodę, ale jest listopad i słońce nie potrafi na tyle ogrzać i wysuszyć nad nami atmosfery. Co dalej?.

 

Depresyjna pogoda potrwa do 28 listopada, potem oczekujemy dużych zmian. Układy baryczne zmienią swoje położenie. Wyż przesunie się nad Wielką Brytanię blokując cyrkulację zachodnią, a do nas z północy zejdzie, niż, który na koniec listopada i na początku grudnia przyniesie ochłodzenie i opady śniegu. Szczególnie mocno posypie śniegiem w regionach północnych i wschodnich. Tam na początku grudnia będziemy mówić o trwałej pokrywie śnieżnej wynoszącej dobre kilka, kliniaście centymetrów. Na pozostałym obszarze śnieg zazwyczaj ma mieć przelotny charakter występowania, ale też sie zabieli.

 

Natomiast, tak, jak wyżej napisaliśmy temperatura po 28 listopada zacznie gwałtownie spadać i przez całą pierwszą dekadę grudnia zapanuje prawie w całej Polsce za wyjątkiem wybrzeża cało doby mróz. Szczególnie zimne mają być noce z spadkami temperatury poniżej -10 stopni C. Niewykluczone, że ujrzymy nawet -17/-15 stopni C na termometrach!.

 

A, więc przed nami silny atak zimy, o którym Państwa dużo wcześniej ostrzegamy.

Komentarz synoptyka

Pogoda na Twoją stronę

Jeśli chcesz zamieścić na swojej stronie pogodę dla swojego miasta, musisz pobrać kod który znajduje się tutaj.

       

Prognoza pogody