PoznajPogode.pl - serwis pogodowy


babie lato, złota jesien, polska jesien, wyż, pogodę, słoneczną, ciepłą, zimne noce, września, października

Przed nami Babie lato.

Okres babiego lata lub jak kto woli złotej jesieni, polskiej jesieni przypada na trzecią dekadę września i pierwszą dekadę października. Jest to czas, kiedy nad obszarem Europy środkowo-wschodniej panuje wyż i ustala nam pogodę słoneczna i ciepłą.  

 

Czy w tym roku tradycja babiego lata będzie podtrzymana?.

 

Po chłodnej i mokrej końcówce drugiej dekady września. Chyba wszyscy poczuliśmy smak nadchodzącej jesieni. Tej gorszej jesieni. A paskudna pogoda była tylko przez kilka dni. Nadejdzie trzecia dekada września i zgodnie z tradycją i statystyką klimatyczną czeka nas babie lato.

 

Babie lato oznacza pogodę ciepłą i słoneczną. Jedynym minusem są już zimne noce. Pogodne niebo i skracający się dzień i wydłużanie nocy powodują duże spadki temperatur. Dlatego o poranku jak będziemy wychodzić do pracy czy też szkoły możemy zmarznąć, ponieważ temperatura często będzie spadać poniżej 10 stopni C w wielu regionach. Miejscami spadnie poniżej 5 stopni C. Potem słońce podgrzeje nam temperaturę i po południu często będziemy notować ponad 20 stopni C. Lokalnie nawet 25 stopni C. Dużą różnica temperatur w kilka godzin może źle skończyć się dla naszego zdrowia. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze do panującej aury.

 

Świetna pogoda potrwa przez prawie dwa tygodnie z krótkim załamanie pod koniec miesiąca września. O krótkim załamaniu pogody napiszemy w kolejnym artykule. Zapraszamy do czytania.

Komentarz synoptyka

Pogoda na Twoją stronę

Jeśli chcesz zamieścić na swojej stronie pogodę dla swojego miasta, musisz pobrać kod który znajduje się tutaj.

       

Prognoza pogody