Ciepło, wietrznie i mokro. - wiadomości pogodowe w PoznajPogode.pl

PoznajPogode.pl - serwis pogodowy


zima, listopad, ciepło, mokro, wietrznie, grzyby

Ciepło, wietrznie i mokro.

Incydent zimowy, który dotknął nas pod koniec miesiąca października wywołał wiele zamieszania. Nie obyło się bez wypadków i zerwanych linii energetycznych pod naporem mokrego śniegu. Nocami pojawił się mróz nawet poniżej -10 stopni C. Zastanawialiśmy się czy już zima z nami pozostanie czy odpuści. Szukaliśmy informacji na temat pogody i były to różne prognozy. My mówiliśmy, że zima szybko się skończy i tak właśnie się dzieje.

 

Początek listopada jest ciepły, ale niestety wietrzny i mokry. Paskudna, ale ciepła pogoda utrzyma się do ok. 15 listopada. Nie jest to do końca dobra wiadomość dla nas, ale lepiej, że jest ciepło i mokro, a nie mroźno i śnieżnie, a jeszcze gorzej jakby była plucha. Więc nie narzekajmy. Możliwe, że nawet w danym okresie pojawi się kilka dni pogodnych. Noce będą zazwyczaj też ciepłe. Jedynie lokalnie pojawi się przymrozek.

 

Kolejny incydent zimowy pojawi się od ok. 15 listopada i potrwa dwa, trzy dni. Podczas incydentu zimowego, należy oczekiwać opadów śniegu i mrozu, ale tylko nocami. Chłodniejsza aura szybko się skończy i ponownie wróci niecharakterystyczna dla tej pory roku pogoda.

 

 

Typ o takich cechach aury, z, którym będzie dominował jest sprzyjający dla rozwoju grzybni. Dlatego w lasach do połowy miesiąca listopada grzybów nie powinno zabraknąć.

Komentarz synoptyka

Pogoda na Twoją stronę

Jeśli chcesz zamieścić na swojej stronie pogodę dla swojego miasta, musisz pobrać kod który znajduje się tutaj.

       

Prognoza pogody